Legendă hartă

1. SCENA CU DEMONSTRAȚII
2. CAREUL DE JOACĂ
3. TRASEUL DE SKI PE ASFALT SI SLOW-BIKING
4. PANOU DE ESCALADĂ
5. TEREN DE STREETBALL*
6. TERENURI DE BADMINTON, TENIS CU PICIORUL
7. TEREN DE MINI-FOTBAL
8. ZONA DE BOARD GAMES ȘI TEAM BUILDING
9. TEREN DE FUN TENNIS
10. ZONA DE ȘTAFETE PENTRU FAMILIE
11. TRASEUL DE CROS, ROLE ȘI BICILCLETE*
12. TIR CU ARCUL ȘI FOTBALL TARGET
13. ZONA PARTENERILOR LOCALI
14. ZONA DE CRAFTURI ȘI ÎNDEMÂNARE

*Notă – zonele menționate sunt disponibile doar în anumite evenimente.

SÂMBĂTĂ:

Scena principală (intrarea dinspre Parcul Rozelor):

10-12 Pictură pe față gratuită cu Anca Basarab Artist

10-11 HIIT – Smartfit Studio 1

11-12 Kangoo jumps – Fit Zone Gym

12-13 Mascote Minnie & Mikey Mouse cu Original Enter-Trainers

14-15 Scrimă – ACS Floreta Timisoara

16-17 Handball – SCM Politehnica Timișoara

17-18 Curs de vorbit în public pentru copii cu  Anca Basarab Artist

18-19 Cardio Body – Smartfit Studio 1t

19-21 Master Class Kangoo Jumps cu Kinga Sebestyén – Fat Burning

Scena Pădurice și alte zone din Parcul Copiilor:

11-12 Cursuri de inițiere în arta baletului clasic pentru adulți și copii – CHECK Street ART

12-13 Jocurile copilăriei

13-15 Concursuri de mini-fotbal, volei, badminton

15-20 Battle-uri și show-uri de street dance cu Me Danceschool, Urban Art Studio Timisoara, White Steps Academyeps + multe surprize din alte stiluri de dans (contemporan, artistic etc.)

Workshop-uri: 10-16 Citește după cei șapte ani de acasă (lectură în aer liber)

16-20 Mers de inițiere pe picioroange moderne cu campionul mondial Stefan Iulian Cojocnean.

14-18 Atelier de creație – Asociatia Little People Romania

12-16 Masaj gratuit alături de Masaj Kiku

DUMINICĂ:

Scena principală (intrarea dinspre Parcul Rozelor):

10-12 Pictură pe față gratuită

10-11 Yoga – Smartfit Studio 1

11-12 Kangoo jumps – Fit Zone Gym

12-13 Demonstrație Karate – Sport Record Original

13:30 Baloane modelabile pentru copii – Ramona Adriana

13-14 Demonstrații Karate – Seiken Karate-Do Timişoara

15-15 Demonstrații Frisby – Azvârlirea

14-19 Panou de Cățărare

18-19 Demonstrații de Bachata- Salsalicious Dance School

19-21 Master Class Kangoo Jumps cu Kinga Sebestyén – Fat Burning

Scena Pădurice și alte zone din Parcul Copiilor:

12-13 Demonstrație lupte libere – Clubul Sportiv Şcolar nr.1

13-14 Jocurile copilăriei

14-18 Demonstrație Milonga și workshop de tango – Tango Malena

Workshop-uri: 10-12 Atelier de Olărit alături de Alina Bîrna

11-15 Atelier de creație – Asociatia Little People Romania

16-20 Mers de inițiere pe picioroange moderne cu campionul mondial Stefan Iulian Cojocnean.

15-19 Ateliere cu ață – Cursuri De Arta

Pe parcursul ambelor zile în Parcul Copiilor:

Panou de escaladă, terenuri de badminton, football target, tir cu arcul, stafete diverse pentru familie și copii, jocuri de team-building, alte surprize.